SKŁAD

W kosmetykach BerryCare stosujemy najwyższej jakości składniki pochodzenia naturalnego.

W BerryCare chcemy, by nasze produkty cechowała świetna jakość, dlatego stosujemy najwyższej klasy składniki pochodzenia naturalnego. Nazwa naszej firmy pochodzi od jednego z głównych składników naszych kosmetyków – oleju z pestek malin. To substancja o zbawiennych dla naszej skóry właściwościach, a także naturalny filtr UV.

Oto składniki najczęściej występujące w naszych kremach i pomadkach:

Olej z pestek malin

 • Pozyskiwany poprzez tłoczenie na zimno zachowuje swoje cenne składniki: witaminę E, karotenoidy, flawonoidy, które chronią przed wolnymi rodnikami powodującymi starzenie się skóry.
 • Zawiera wysoką ilość (ponad 80%) Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT), m. in. Omega-6 i Omega-3, które chronią skórę przed przebarwieniami.
 • Wzmacnia barierę hydrolipidową naskórka, dogłębnie odżywia skórę i sprawia, że staje się ona miękka i gładka.
 • Jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym.

Olej z nasion konopii

 • To prawdziwa bomba witaminowa!
 • Duża zawartość witamin A, D, E, K oraz minerałów, a także fitosteroli i fosfolipidów pomaga utrzymać skórę w dobrej kondycji.
 • NNKT pomagają utrzymać skórę w dobrej formie, mimo niekorzystnego działania czynników zewnętrznych.

Witamina E

 • Jest silnym antyoksydantem, który zwalczając wolne rodniki, chroni skórę przed starzeniem się.
 • Przyspiesza regenerację skóry, odbudowując uszkodzoną warstwę naskórka.
 • Nasze kosmetyki zawierają jej bardzo wysokie stężenie (5%).

Olej ze słodkich migdałów

 • Wzmacnia płaszcz hydrolipidowy skóry, przez co dogłębnie ją nawilża i przywraca jej blask.
 • Zawiera witaminy A, D i E oraz NNKT, które uelastyczniają i wygładzają skórę oraz opóźniają procesy starzenia.

Olej kokosowy

 • Skutecznie zabezpiecza skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
 • Tworzy warstwę otulającą, która sprawia, że skóra staje się aksamitna i gładka.
 • Wykazuje właściwości bakteriobójcze, chroni skórę przed niebezpiecznymi drobnoustrojami.

FILTR UV

 

Wszystkie kosmetyki BerryCare zawierają wyłącznie mineralne filtry UV. Są pochodzenia naturalnego i pozostają na powierzchni skóry tworząc film ochronny, dzięki czemu są dużo bezpieczniejsze od przenikających do krwi, szkodliwych filtrów chemicznych.
Mogą być stosowane do cer naczynkowych i alergicznych, nie wywołują podrażnień. Świetnie nadają się także dla dzieci.
W naszych kosmetykach stosujemy dwa rodzaje filtrów fizycznych, chroniących przed promieniowaniem UVA oraz UVB: tlenek cynku i dwutlenek tytanu.
Filtr mineralny, w przeciwieństwie do filtru chemicznego, nie traci z czasem swoich właściwości. Należy jednak pamiętać, że może się on wycierać, szczególnie jeżeli jesteśmy aktywni, wskakujemy do wody, czy używamy ręcznika. Z tego względu, wskazanym jest co jakiś czas ponownie aplikować krem na skórę (ogólnie zaleca się robić to co około 2-3 godziny).
Należy też pamiętać, że filtr mineralny, by spełniał swoją rolę, musi tworzyć warstwę ochronną na skórze, w związku z czym kosmetyki które go zawierają lekko bielą i nie należy ich zbyt mocno wsmarowywać. Dodatkową zaletą tlenku cynku jest to, że posiada on działanie antybakteryjne i kremy go zawierające doskonale nadają się do cery trądzikowej.
W naszych kremach z filtrem mineralnym UV: SkiBerry, SurfBerry i MountainBerry zastosowaliśmy ochronę na poziomie SPF30. Jak widać z poniższego wykresu, zapewnia to bardzo wysoki poziom ochrony skóry, pozwalając przy tym ograniczyć efekt bielenia, typowy dla filtrów mineralnych. Dla osób poszukujących wyższego poziomu SPF, przygotowaliśmy ochronne kremy w sztyfcie Mineral Sun Stick z SPF50+.

 

Zastosowanie filtru SPF 30 zapewnia odbicie aż 97,6% promieni UV, co daje najwyższą możliwą ochronę bez efektu bielenia skóry.