jak chronić dzieci przed słońcem
trochę teorii

Jak chronić dzieci przed słońcem

Jak chronić dzieci przed słońcem

Idzie lato, wakacje tuż za rogiem, już za momencik plaże zakwitną parawanami. Cieszmy się latem i słońcem, nie zapominajmy jednak, by robić to z głową. Szczególną uwagę należy zwrócić na dzieci. Bardzo często spędzają na słońcu sporo czasu, a ich skóra jest cieńsza i bardziej wrażliwa na promieniowanie UV. Dlatego przedstawiamy kilka porad na temat jak chronić dzieci przed słońcem.

Kluczowe jest, by ograniczyć przebywanie na słońcu szczególnie w godzinach południowych, czyli między 10 a 15, kiedy promieniowanie UV jest najsilniejsze. Wtedy lepiej jest poszukać cienia, a na plażę udać się popołudniu. Dzieci do 3 roku życia w ogóle nie powinny być wystawiane na długotrwałe działanie promieni słonecznych.

Bardzo ważna jest też ochrona głowy przed słońcem. O udar naprawdę nietrudno, dlatego nie zapomnijmy zabierać ze sobą czapki z daszkiem czy innego, przewiewnego nakrycia głowy. W przypadku pojawienia się bólu głowy, natychmiast poszukajmy zacienionego, chłodniejszego miejsca. Zadbajmy również, by dzieci duży piły i nawadniały się na bieżąco. No i coś, czego potrzebuje cała rodzina – krem z filtrem. Zadbajmy o to, by nie wychodzić z domu zanim się nim nie posmarujemy. Smarować należy się równomiernie, zabezpieczając wszystkie odsłonięte części ciała. Jedno smarowanie nie załatwia sprawy, ponieważ krem najzwyczajniej się ściera. Dlatego należy go nakładać ponownie, średnio co 2 godziny i po każdej kąpieli, użyciu ręcznika czy aktywności sportowej, podczas której mógł on zostać starty ze skóry.

krem z filtrem dla dzieci

Jak wybrać krem z filtrem dla dziecka?

Krem przeciwsłoneczny (nie tylko dla dzieci) powinien zapewniać wystarczającą ochronę. Dlatego szukajmy kremów o współczynniku SPF przynajmniej 30. Dla dzieci zalecane są kosmetyki z filtrem mineralnym, nazywanym również fizycznym. Nie wnika on do skóry, a zamiast tego pozostaje na jej powierzchni, tworząc ochronną warstwę. Stosowanie kosmetyków z filtrem mineralnym zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia alergii bądź podrażnienia skóry dziecka. Zapewniają one również większy komfort – filtry chemiczne zmieniają promieniowanie słoneczne w ciepło, fizyczne odbijają je. Naszą propozycją na lato jest krem SurfBerry SPF 30. Oparty na filtrze mineralnym, zawiera tlenek cynku i dwutlenek tytanu. Dodatkowo, dzięki pieczołowicie opracowanemu składowi opartemu na najwyższej jakości składnikach pochodzenia naturalnego, pielęgnuje on i nawilża skórę.

Częstym problemem dla rodziców jest fakt, że dzieci niechętnie dają się smarować kremem. Pewną pomocą w tym mogą być nasze kremy w sztyfcie – Mineral Sun Stick. Dzięki wysokiemu SPF zapewniają skuteczną ochronę, są bardzo łatwe w aplikacji, a dzięki ich atrakcyjnym kolorom dzieci chętniej ich używają. Mineral Sun Stick stworzone zostały z myślą o surferach i innych sportach wodnych – mają długo utrzymywać się na skórze i być w miarę możliwości wodoodporne. Nie znaczy to oczywiście, że nie trzeba ich co jakiś czas reaplikować, ale pomaga to w zapewnieniu lepszej ochrony, szczególnie podczas wzmożonej aktywności i zabawy w wodzie. Kolejną zaletą sztyftów, jest fakt, że są dobrze widoczne na skórze – łatwo zauważyć, jeżeli krem starł się podczas zabawy i trzeba go nałożyć ponownie. Sztyftów używamy zwykle w miejscach, które wymagają szczególnej ochrony, czyli na kościach policzkowych, nosie czy czole. Smarując dziecko kremem nie zapominajmy o innych narażonych na oparzenie miejscach, jak małżowiny uszne, czy wierzch stóp.

Podobne teksty